[dt_gap height="40"]
___
[dt_gap height="60"]
[dt_gap height="60"]
Tak, i to dzięki Ogród pełen lawendy w Ostrowie koło Krakowa. Już dawno temu miałam plany, aby wybrać się w to miejsce, ale dziwnym trafem nie udawało mi się nigdy zgrać dogodnego terminu. Lawenda w pełnym rozkwicie utrzymuje się jedynie przez miesiąc na przełomie czerwca i lipca. W ostatnich tygodniach upały były nie do zniesienia, co dla ciężarnej Shiry było bardzo męczące. Na szczęście przyszły chłodniejsze dni, słońce schowało się za gęstą zasłoną chmur. To właśnie był ten moment, w którym spontanicznie zadecydowałam, że to jest ten dzień, w którym nareszcie dane nam będzie odwiedzić to cudowne miejsce. Z roku na rok pola lawendy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zwiedzających w sezonie jest naprawdę dużo, dlatego wiedziałam, że z Shirą najrozsądniej jest jechać w tygodniu w godzinach porannych. Tak też zrobiliśmy. Już miałam jechać sama, ale na szczęście Michał mimo, iż był wykończony po pracy, dał się namówić na wspólną wycieczkę i pojechał z nami. Miejsce jest przyjazne psom i nie ma żadnego problemu, aby weszły na teren pola lawendy. Czwartek, godzina 11:00, płacimy wstęp ( 5zł od osoby ) wchodzimy, już z daleka rozciąga się piękne pasmo lawendowego pola usytuowanego na wzgórzu, patrzę, a na polu widzę raptem 6 osób. Bardzo się ucieszyłam bo dawało nam to więcej swobody z punktu widzenia Shiry, której chciałam porobić parę zdjęć.
[dt_gap height="60"]
Pierwsze wejście Shiry w lawendę wyglądało mniej więcej tak…
[dt_gap height="40"]
[dt_gap height="40"]
Irytowały ją bzyczące obiekty latające tuż przed jej nosem. Szybko jednak weszła w swoją rolę modelki i ładnie dawała radę. Shira w ciąży bardzo się uspokoiła i wyciszyła. Spuszczona ze smyczy na polu lawendy, trzymała się blisko nas. Dzielnie wykonywała wszystkie polecenia. Jestem z niej bardzo dumna. Była dzielna i wytrwała, a krzaki lawendy nie odniosły żadnych obrażeń.
[dt_gap height="60"]
Bardzo miło spędziliśmy czas, a ja mogłam wreszcie odhaczyć z listy kolejne miejsce na sesję zdjęciową, które chciałam odwiedzić.
[dt_gap height="100"][dt_photos_jgrid padding="2" target_height="600" number="120" category="sesja-w-lawendzie"][dt_gap height="120"]