[dt_gap height="20"][dt_gap height="20"]
owczarek australijski hodowla
owczarek australijski hodowla
[dt_gap height="30"]
[dt_gap height="100"]
[dt_gap height="50"]
[dt_gap height="30"]
[dt_gap height="50"]
Zanim zdecydujesz się na kupno owczarka australijskiego, upewnij się, że ta rasa jest dla Ciebie odpowiednia. Przeczytaj o rasie jak najwięcej sprawdzonych informacji. Bądź świadomy pochodzenia rasy i cech, które są wpisane są nią mniej lub bardziej. Bądź ze sobą szczery i odpowiedz sobie na pytanie, czy przy Twoim trybie życia, owczarek australijski będzie dobrym rozwiązaniem.
[dt_gap height="50"][dt_gap height="50"]
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.
[dt_gap height="50"]
Aby podjąć słuszną decyzję należy dobrze poznać rasę i wybrać tę, która jest możliwie najbliższa naszym oczekiwaniom. Jakiego psa (wesołego, towarzyskiego, pracującego, rodzinnego, obronnego) w przyszłości chcielibyśmy mieć. Pamiętaj, że w obrębie rasy możesz natknąć się na różne osobowości. Jednak pewne cechy są nieodzowne i wręcz wpisane w rasę, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z rysem danej rasy, z jej historią, tym do czego została stworzona, pod jakim kątem jest hodowana. W przypadku owczarka australijskiego widoczna jest duża różnorodność. Część z nich będzie miała większą skłonność do wchodzenia na bardzo wysokie emocje. Jedne mogą być mniej lub bardziej aktywne. Oczywiście “mniej aktywny” aussie i tak może okazać się mega energiczny w porównaniu z aktywnym psem innej rasy.  Zatem słowo „mniej aktywny” u aussie, dalej dla pewnej grupy osób, może okazać się temperamentem, z którym ciężko będzie im żyć.
[dt_gap height="80"]

Kupujemy oczami?

[dt_gap height="30"]
Zdecydowana część z nas…tak. Rozumiemy fakt, że owczarek australijski jest bardzo urodziwym psem. Przyciąga wzrok przechodniów i budzi okrzyki zachwytu u psich miłośników. Wierzcie nam, całkowicie rozumiemy to, że przyszli właściciele chcą, aby ich psi towarzysz, na pierwszy rzut oka, im się po prostu podobał. Jednak umaszczenie czy kolor oczu, absolutnie nie powinien mieć kluczowego znaczenia w wyborze szczeniaka. Szczeniak to nie tylko jego wygląd. To głównie osobowość. Oczywiste prawda? Każdy z nas doskonale przecież o tym wie? A jednak, wciąż jest grupa osób, dla której dany kolor u psa musi być i już.
Kiedy porozmawiasz z ludźmi, którzy zdecydowali się na chociażby goldena, owczarka niemieckiego czy berneńczyka, na pewno nie powiedzą Ci, że kolor szczeniaka miał dla nich kluczowe znaczenie w wyborze tej konkretnej rasy. Opowiedzą o ich osobowości, temperamencie, unikalnych zdolnościach, rozmiarze, stosunku do innych psów oraz ludzi, o tym czy są rodzinnymi psami itp. Ostatecznie to “cechy osobowości” naszego psa będą w przyszłości miały znacznie większą wartość dla właściciela niż tylko to, czy ma błękitne oko, umaszczenie merle, czy też nie.
[dt_gap height="80"]
[dt_gap height="50"]
[dt_gap height="20"]

Pies czy suczka?

[dt_gap height="30"]
Duża część osób uważa, że suczki są mniej kłopotliwe. Wielu z nich chce mieć „słodką dziewczynkę, przytulankę”. Mają wrażenie, że samice nie przejawiają zachowań dominacyjnych, że są bardziej posłuszne, nie znaczą terenu, co uważają za problematyczne w przypadku samców. Jednak prawda często bywa wręcz odwrotna. Suczki są znacznie bardziej podatne na wahania nastroju. W okresie „rui”, chyba że zostanie poddana sterylizacji, ten miesiąc może być bardzo uciążliwy dla suczki, dla Ciebie i każdego samca w okolicy. Samce z kolei są bardziej wytrwałe i mniej kapryśne. Uważa się, iż są bardziej towarzyscy. Podczas kiedy suczki z czasem stają się bardziej poważne, dostojne, powściągliwe, samce do końca życia wydają się być dużymi dziećmi uwielbiającymi ciągłe psoty i zabawy. U większości kastrowanych samców, gdy poziom testosteronu spada, zanikają zachowania takie jak np. „znaczenie terenu”.  Zanim zdecydujesz się na konkretną płeć, rozważ wszystkie za i przeciw oraz weź pod uwagę inne mieszkające w Twoim domu zwierzęta. I pamiętaj, płeć nie determinuje charakteru. To, że zawsze miałeś, dajmy na to, suczki i każda była spokojna, ułożona i wierna nie znaczy, że każda kolejna suczka taka będzie. Płeć niczego nie gwarantuje.
[dt_gap height="80"]
[dt_gap height="80"]

Dopasowanie szczeniaka

[dt_gap height="40"]
Naszym obowiązkiem nie jest tylko i wyłącznie uszczęśliwienie kupującego. Oczywiście dokładamy wszelkich starań, aby osoby, które stworzą domy dla szczeniąt z naszej hodowli, były w pełni zadowolone z wyboru, lecz jeśli dzwonisz i mówisz, że chcesz szczeniaka merle lub szczeniaka z błękitnymi oczami, to nie licz na to, że taki w hodowli będzie na Ciebie czekał tylko dlatego, że takiego oczekujesz i szukasz. Nie zrozum nas źle! Jak najbardziej masz prawo szukać takiego szczeniaka, który będzie Ci się podobał i jakiego sobie “wymarzyłeś”. Jednak z naszego punktu widzenia, decyzja o wzięciu szczeniaka tylko dlatego, że ma konkretny wygląd nie jest dobrą, ani odpowiedzialną decyzją.

 

Naszym obowiązkiem jest uszczęśliwienie szczeniąt z naszej hodowli. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za nasze szczenięta. Znaczną część naszego życia “poświęcamy” i układamy pod nasze psy. Wspieramy szczenięta od samych narodzin, dajemy opiekę i jak najlepszy start, dbając o ich prawidłowy rozwój i socjalizację. Wymaga to wielu wyrzeczeń. Jak wielu, dokładnie wie tylko inny hodowca. Dlatego tak bardzo zależy nam na dobraniu nowych domów dla szczeniąt, które będą w stanie zaspokoić ich potrzeby. Chcemy umieszczać je w domach, w których naszym zdaniem, mają największe szanse na szczęśliwe życie i wspaniałe perspektywy na rozwój mentalny, emocjonalny, psychiczny oraz fizyczny. Tam, gdzie będą kochane i w których nie będą tylko dodatkiem do kanapy czy rodziny. By trafiły do rodzin, które są w pełni świadome, że ta rasa ma swoje wymagania i potrzeby.

 

Jak najbardziej weźmiemy Twoje preferencje co do wyglądu szczeniaka pod uwagę, ale musisz mieć świadomość, że nie muszą one stać się decydujące w tym jakie szczenięta Ci zaproponujemy. Może się jednak okazać, że w miocie pojawi się akurat taki, który będzie pasował do Ciebie zarówno pod względem temperamentu, jak i wyglądu. Zatem opowiedz nam więcej o sobie, swoim trybie życie, rodzinie. A wreszcie o oczekiwaniach co do szczeniaka jeśli chodzi o jego temperament, aktywność predyspozycje itp. Opowiedz o planach z nim związanymi. Żeby móc najtrafniej dobrać szczeniakowi odpowiedni dom, musimy jak najlepiej Was poznać. Chcemy, aby zarówno Wam, jak i psom z naszej hodowli żyło się jak najlepiej i możliwie bezproblemowo. Im więcej o sobie napiszecie, swoich doświadczeniach i planach, tym będziemy mogli dobrać odpowiedniego Malucha, który może okazać się najtrafniejszym wyborem dla Was. Te wszystkie informacje będą dla nas istotne, ponieważ np. nie zamierzamy umieszczać wysokoenergetycznego szczeniaka w rodzinie z małymi dziećmi. Nie byłoby to dobre rozwiązanie dla nikogo. Szczeniaki z predyspozycją do “pracy” będą szukały właściciela, który będzie w stanie zapewnić mu warunki do treningów oraz rozwoju w tym kierunku. Zatem im więcej szczerze opowiesz o sobie, tym lepiej. Bazując na doświadczeniu i obserwacji szczeniąt, hodowca zna je przecież najlepiej, staramy się jak najtrafniej dopasować i zaproponować odpowiednie szczenię do konkretnego właścicieli, tak by wszystkim żyło się dobrze i bezproblemowo. Żebyście w rezultacie, Ty i szczeniak, byli zadowoleni i szczęśliwi przez długie lata.

 

Dając dom szczeniakowi z naszej hodowli możesz być pewien, że nie pozostaniesz bez pomocy i wsparcia. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania dotyczące żywienia, wychowania, jeśli będziesz miał pytania co do treningu czy trudności, z którymi będzie Ci się trudno uporać samemu, lub będziesz po prostu chciał porozmawiać, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie. Będzie nam miło jeśli pozostaniesz z nami w kontakcie. Jesteśmy dla Was.
[dt_gap height="80"]

Rezerwacja szczeniaka

[dt_gap height="40"]
Chcielibyśmy, abyś wypełnił nasz formularz i skontaktował się z nami telefonicznie, abyśmy mogli jak najlepiej dopasować szczeniaka do Ciebie / Twojej rodziny. Formularz nie jest testem. Nie ma dobrych czy złych odpowiedzi! Po prostu pomoże on nam lepiej Cię poznać, by móc prowadzić dalsze rozmowy na temat szczeniaka oraz być z Tobą w kontakcie.
[dt_gap height="40"][dt_gap height="50"]
[dt_gap]
[dt_gap]
Wypełnienie formularza nie wiąże się z automatyczną rezerwacją. Pozostajemy w kontakcie z osobami, które są zainteresowane szczeniakiem z NASZEJ hodowli. Do konkretnych decyzji dochodzi w momencie, w którym szczenięta mają ok.4-5 tygodni, a czasami później. Rozumiemy, że chcesz wiedzieć jak najszybciej, czy w miocie jest szczeniak właśnie dla Ciebie. Jednak jeśli zależy Ci na szczeniaku z naszej hodowli, o danym temperamencie czy konkretnych predyspozycjach to proszę, uzbrój się w odrobinę cierpliwości. Aby móc wstępnie ocenić dane szczenię, potrzebujemy nieco więcej czasu. Jeśli w danym miocie nie pojawi się szczeniak odpowiadający Twoim wymaganiom, jak najbardziej możemy być w kontakcie przy kolejnym miocie.
[dt_gap height="100"]
[dt_gap height="100"]