- hodowla owczarków australijskich -

Cześć

Witajcie!

Zanim zdecydujesz się na kupno owczarka australijskiego, upewnij się, że ta rasa jest dla Ciebie odpowiednia. Przeczytaj o rasie jak najwięcej sprawdzonych informacji. Bądź świadomy pochodzenia rasy oraz cech, które są w nią wpisane mniej lub bardziej. Bądź ze sobą szczery i odpowiedz sobie na pytanie, czy przy Twoim trybie życia, owczarek australijski będzie dobrym rozwiązaniem.

Hodowla owczarków australijskich

Jestem tu po to, aby Ci pomóc.

Aby podjąć słuszną decyzję, należy dobrze poznać rasę i wybrać tę, która jest możliwie najbliższa naszym oczekiwaniom. Jakiego psa (wesołego, towarzyskiego, pracującego, rodzinnego, obronnego) w przyszłości chcielibyśmy mieć? Pamiętaj, że w obrębie rasy możesz natknąć się na różne osobowości. Jednak pewne cechy są nieodzowne i wręcz wpisane w rasę, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z rysem danej rasy, z jej historią, tym do czego została stworzona, pod jakim kątem jest hodowana. W przypadku owczarka australijskiego widoczna jest duża różnorodność. Część z nich będzie miała większą skłonność do wchodzenia na bardzo wysokie emocje. Jedne mogą być mniej lub bardziej aktywne. Oczywiście “mniej aktywny” aussie i tak może okazać się bardziej energiczny w porównaniu z "aktywnym" psem innej rasy. Zatem słowo „mniej aktywny” u aussie, dalej dla pewnej grupy osób, może okazać się temperamentem, z którym ciężko będzie im żyć, i z tym jako przyszli opiekunowie owczarka australijkskiego, powinniśmy się liczyć.
Dając dom szczeniakowi z mojej hodowli możesz być pewien, że nie pozostaniesz bez pomocy i wsparcia. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania dotyczące żywienia, wychowania, jeśli będziesz miał pytania co do treningu czy trudności, z którymi będzie Ci się trudno uporać samemu, lub będziesz po prostu chciał porozmawiać, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na moją wiedzę i doświadczenie. Będzie mi miło jeśli pozostaniesz ze mną w kontakcie.

Poniżej możesz przeczytać o najbliższych planach hodowlanych.  Zachęcam Cię też do przeczytania kilku słów dotyczących procesu wyboru szczeniaka. Mam nadzieję, że te wstępne informacje okażą się dla Ciebie pomocne.

DOSTĘPNE SZCZENIĘTA

MIOT E

11.08.2023

PLANY HODOWLANE 2024

Najbliższe plany hodowlane 2024

Jesień 2023

ZELDA

W tym roku planujemy również pierwszy miot Zeldy.

SO I'M EKANTA FLOW DU GLACIER DES PANDAS

KILKA SŁÓW

Decyzja i wybór szczeniaka

Zaczynamy...

Pamiętaj proszę, że informacje, które chcę Ci przekazać dotyczą tylko i wyłącznie mojego podejścia do prowadzenia hodowli oraz wyboru rodzin dla szczeniąt. Każdy z hodowców może mieć swoje zdanie, zupełnie odmienne od mojego, swoje zasady oraz opinie. Ja chcę pokazać Ci mój punkt widzenia i na końcu zdecyduj, czy się z nim zgadzasz i czy to jest to, co do Ciebie przemawia.

Kupujemy oczami?

Zdecydowana część z nas…tak. Rozumiem fakt, że owczarek australijski jest bardzo urodziwym psem. Przyciąga wzrok przechodniów i budzi okrzyki zachwytu u psich miłośników. Wierzcie mi, całkowicie rozumiem to, że przyszli właściciele chcą, aby ich psi towarzysz, na pierwszy rzut oka, im się po prostu podobał. Jednak umaszczenie czy kolor oczu, absolutnie nie powinien mieć kluczowego znaczenia w wyborze szczeniaka. Szczeniak to nie tylko jego wygląd. To głównie osobowość, temperament. Oczywiste, prawda? Każdy z nas doskonale przecież o tym wie? A jednak, wciąż jest grupa osób, dla której dany kolor u psa musi być i już.
Zastanów się nad tym jakiego psa szukasz. Pomyśl o temperamencie, unikalnych zdolnościach, rozmiarze, stosunku do innych psów oraz ludzi, o tym czy są rodzinnymi psami itp. Wtedy zastanów się na którym miejscu jest wygląd tego danego psa. Czy jest on przed, po a może na równi z jego temperamentem, z którym będziesz mógł pracować. Jeśli wygląd jest przed charakterem szczeniaka, to odpowiedz sobie wtedy na najważniejsze pytanie - czy poradzisz sobie z bardzo aktywnym i wymagającym szczeniakiem, z którym będziesz musiał przejść przez różne etapy szkolenia i codziennego treningu by zapewnić mu wszystkie jego potrzeby jeśli właśnie taki trafi w Twoje ręce?
Chcesz mieć psa merle bo kiedyś takiego zauważyłeś/ał i się zakochałeś/aś i teraz chcesz takiego samego. Wspaniała "strzała amora", ale zamykając się w idealnej wizji wyglądu szczeniaka zamykasz się na tego, który byłby dla Ciebie bardziej odpowiedni jeśli chodzi o jego osobowość, predyspozycje i temperament by łatwiej wpasował się do Twojego stylu życia. Ostatecznie to “cechy osobowości” naszego psa będą w przyszłości miały znacznie większą wartość dla właściciela niż tylko to, czy ma błękitne oko, umaszczenie merle, czy też nie. Czasami jest to ciężkie do zaakceptowania, ale tak jest.

Pies czy suczka?

Duża część osób uważa, że suczki są mniej kłopotliwe. Wielu z nich chce mieć „słodką dziewczynkę, przytulankę”. Mają wrażenie, że samice nie przejawiają zachowań dominacyjnych, że są bardziej posłuszne, nie znaczą terenu, co uważają za problematyczne w przypadku samców. Jednak prawda często bywa wręcz odwrotna. Suczki są znacznie bardziej podatne na wahania nastroju. W okresie „rui”, chyba że zostanie poddana sterylizacji, ten miesiąc może być bardzo uciążliwy dla suczki, dla Ciebie i każdego samca w okolicy. Samce z kolei są bardziej wytrwałe i mniej kapryśne. Uważa się, iż są bardziej towarzyscy. Podczas kiedy suczki z czasem stają się bardziej poważne, dostojne, powściągliwe, samce do końca życia wydają się być dużymi dziećmi uwielbiającymi ciągłe psoty i zabawy. U większości kastrowanych samców, gdy poziom testosteronu spada, zanikają zachowania takie jak np. „znaczenie terenu”.  Zanim zdecydujesz się na konkretną płeć, rozważ wszystkie za i przeciw oraz weź pod uwagę inne mieszkające w Twoim domu zwierzęta. I pamiętaj, płeć nie determinuje charakteru. To, że zawsze miałeś, dajmy na to, suczki i każda była spokojna, ułożona i wierna nie znaczy, że każda kolejna suczka taka będzie. Płeć niczego nie gwarantuje.

Dopasowanie szczeniaka

Moim obowiązkiem nie jest tylko i wyłącznie uszczęśliwienie kupującego. Jeśli Ty uważasz inaczej, niestety na pewno się nie dogadamy. Oczywiście dokładam wszelkich starań, aby osoby, które dają domy dla szczeniąt z mojej hodowli, były w pełni zadowolone z wyboru, lecz jeśli dzwonisz i mówisz, że chcesz szczeniaka merle lub szczeniaka z błękitnymi oczami, to nie licz na to, że taki w hodowli będzie na Ciebie czekał tylko dlatego, że takiego oczekujesz i szukasz. Nie zrozum mnie źle! Jak najbardziej masz prawo szukać takiego szczeniaka, który będzie Ci się podobał i jakiego sobie “wymarzyłeś”. Jednak z mojego punktu widzenia, z punktu widzenia hodowcy, decyzja o wzięciu szczeniaka tylko dlatego, że ma konkretny wygląd nie jest dobrą, ani odpowiedzialną decyzją. Jeśli naprawdę chodzi Ci o posiadania tej konkretnej rasy, to pozwól, że zaproponuję Ci najlepszego na ten moment w mojej opinii szczeniaka. Im bardziej będziesz szczery i prawdomówny w rozmowie ze mną o swoich oczekiwaniach co do szczeniaka, tym trafniej będę mogła zaproponować Ci odpowiedniego Malucha dla Ciebie. Opowiem o nim jakie ma predyspozycje, jak pokazuje się na tle rodzeństwa, a Ty zadecydujesz czy to co słyszysz Ci odpowiada i czy pasuje do Twojego stylu życia. Tu nie chodzi o to, aby utrudniać sobie życie biorąc szczeniaka, nad którym nie będziecie umieli "zapanować". Chodzi o to, aby wszystkim żyło się jak najlepiej i jak najszczęśliwiej. Zaufaj.
Boy2
Moim obowiązkiem jest uszczęśliwienie szczeniąt z mojej hodowli. Jestem w pełni odpowiedzialna za moje szczenięta. Znaczną część mojego życia “poświęcam” i układam pod moje psy. Wspieram szczenięta od samych narodzin, daję opiekę i jak najlepszy start, dbając o ich prawidłowy rozwój i socjalizację. Wymaga to wielu wyrzeczeń. Jak wielu, dokładnie wie tylko inny odpowiedzialny hodowca. Dlatego tak bardzo zależy mi na dobraniu nowych domów dla szczeniąt, które będą w stanie zaspokoić ich potrzeby. Chce umieszczać je w domach, w których moim zdaniem, mają największe szanse na szczęśliwe życie i wspaniałe perspektywy na rozwój mentalny, emocjonalny, psychiczny oraz fizyczny. Tam, gdzie będą kochane i w których nie będą tylko dodatkiem do kanapy czy rodziny. By trafiły do rodzin, które są w pełni świadome, że ta rasa ma swoje wymagania i potrzeby.
Jak najbardziej weźmę Twoje preferencje co do wyglądu szczeniaka pod uwagę, ale musisz mieć świadomość, że nie muszą one stać się decydujące w tym jakie szczenięta Ci zaproponuję. Może się jednak okazać, że w miocie pojawi się akurat taki, który będzie pasował do Ciebie zarówno pod względem temperamentu, jak i wyglądu. Zatem opowiedz mi więcej o sobie, swoim trybie życie, rodzinie. A wreszcie o oczekiwaniach co do szczeniaka jeśli chodzi o jego temperament, aktywność predyspozycje, pleć itp. Opowiedz o planach z nim związanymi. Żeby móc najtrafniej dobrać szczeniakowi odpowiedni dom, muszę jak najlepiej Was poznać. Chcę, aby zarówno Wam, jak i psom z mojej hodowli żyło się jak najlepiej i możliwie bezproblemowo. Im więcej o sobie napiszecie, swoich doświadczeniach i planach, tym będę mogła dobrać odpowiedniego Malucha, który może okazać się najtrafniejszym wyborem dla Was. Te wszystkie informacje będą dla mnie istotne, ponieważ np. nie zamierzamy umieszczać wysokoenergetycznego szczeniaka w rodzinie z małymi dziećmi. Nie byłoby to dobre rozwiązanie dla nikogo. Szczeniaki z predyspozycją do “pracy” będą szukały właściciela, który będzie w stanie zapewnić mu warunki do treningów oraz rozwoju w tym kierunku. Zatem im więcej szczerze opowiesz o sobie, tym lepiej. Bazując na doświadczeniu i obserwacji szczeniąt, hodowca zna je przecież najlepiej, staram się jak najtrafniej dopasować i zaproponować odpowiednie szczenię do konkretnego właścicieli, tak by wszystkim żyło się dobrze i bezproblemowo. Żebyście w rezultacie, Ty i szczeniak, byli zadowoleni i szczęśliwi przez długie lata.

Rezerwacja szczeniaka

Chciałabym, abyś wypełnił mój formularz i skontaktował się ze mną telefonicznie, abym mogła jak najlepiej dopasować szczeniaka do Ciebie / Twojej rodziny. Formularz nie jest testem. Nie ma dobrych czy złych odpowiedzi! Po prostu pomoże on mi lepiej Cię poznać, by móc prowadzić dalsze rozmowy na temat szczeniaka oraz być z Tobą w kontakcie.
Wypełnienie formularza nie wiąże się z automatyczną rezerwacją. Pozostaję w kontakcie z osobami, które są zainteresowane szczeniakiem z MOJEJ hodowli. Do konkretnych decyzji dochodzi w momencie, w którym szczenięta mają ok.4-5 tygodni, a czasami później. Rozumiemy, że chcesz wiedzieć jak najszybciej, czy w miocie jest szczeniak właśnie dla Ciebie. Jednak jeśli zależy Ci na szczeniaku z mojej hodowli, o danym temperamencie czy konkretnych predyspozycjach to proszę, uzbrój się w odrobinę cierpliwości. Aby móc wstępnie ocenić dane szczenię, potrzebuję nieco więcej czasu. Mogę obserwować konkretnego szczeniaka dla Ciebie. Jednak jeśli w danym miocie nie pojawi się szczeniak odpowiadający Twoim wymaganiom, jak najbardziej możemy być w kontakcie przy kolejnym miocie.
FORMULARZ

KONTAKT

Karolina Sadłoń-Szot

504-527-111

ekantaflow@gmail.com

___

Polska

Śląsk

[contact-form-7 id="8"]
Think about that

"Win in your mind and you will win in your reality.

Making mistakes is better than faking perfections.

Don't change your vibe to fit in someone elses life."