[dt_gap height="40"]
___
[dt_gap height="60"]
O zakupie pullera myślałam już dawno temu, jednak podchodziłam do niego dosyć sceptycznie, bo czym taki ring może różnić się od innych zabawek czy szarpaków, których Shira miała już sporo. Co jest w nim takiego niezwykłego, że otrzymał nagrodę TOP FOR DOGS 2016 jako jeden z najlepszych na polskim rynku produktów dla psów. Postanowiłam się o tym przekonać i zakupiliśmy nasz pierwszy puller jako zestaw dwóch ringów. Puller występuje w kilku rozmiarach: mini, midi, standard i maxi. My wybraliśmy rozmiar midi o średnicy 20 cm. Jest wystarczająco duży, przeznaczony dla średnich ras i nie ma możliwości, aby przez przypadek biegnąc Shira wkładała w jego środek łapy.
[dt_gap height="20"]
Puller wykonany jest z bezwonnego, polimerowego tworzywa. Jest bardzo plastyczny, dzięki temu pies bezpiecznie może wbić w niego zęby nie podrażniając dziąseł. Jest lekki i swobodnie unosi się na wodzie. Bardzo wytrzymały. Występuje w zestawie po 2 szt. co pomaga nam w treningu wymiany zabawki. W prawdzie Shira bez problemu potrafi wymienić jedną zabawkę na drugą, ale podczas zabawy często stosujemy tę “atrakcję” i tutaj puller faktycznie okazał się wygodny. Na chwilę obecną puller zastąpił nam rzucanego szarpaka zakończonego piłką. Toczący się po ziemi puller okazał się dla Shiry bardzo atrakcyjny i niewątpliwie jest dla niej łatwiejszy i bezpieczniejszy do chwycenia w ruchu niż piłka. Zatem puszczanie rollerów weszło nam już trochę w krew. Jest to też lekkie wprowadzenie do dog frisbee.
[dt_gap height="20"]
Jak się okazało, Shira polubiła swoje pullery. Chętnie się nimi bawi, przeciąga i rzuca się w pogoń za puszczanymi rollerami. Mimo widocznych śladów użytkowania, czyli wgłębień po zębach w piankowym materiale pullera, nie złamał się oraz nie stracił on swojego kształtu. Możemy zatem dodać go do listy naszych ulubionych zabawek.
[dt_gap height="50"]
[dt_gap height="40"]
___
[dt_gap height="50"]
Shira – 20 miesięcy
[dt_gap height="100"]
[dt_photos_jgrid padding="2" target_height="600" number="120" category="puller"][dt_gap height="120"]